Σάββατο 22 Ιουνίου 2013

Επικό ξεκίνημα της Εθνικής με νίκη 2-1 επι του Μεξικού

Η εθνική Ελλάδος Κ-20 πήρε μεγάλη νίκη απέναντι στο Μεξικό με σκορ 2-1, στην παρθενική της παρουσία στα τελικά παγκοσμίου κυπέλλου. Σε ένα ματς που θα ζήλευαν και οι μεγάλοι, οι μικροί της εθνικής...
κατάφεραν να πάρουν τη νίκη στην πρεμιέρα τους στο τουρνουά, παίζοντας κατά διαστήματα εξαιρετικό ποδόσφαιρο. Ο Μπουχαλάκης άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό με πλασέ του Μπουχαλάκη μετά από γύρισμα του Γιαννιώτα, με τους Μεξικανούς να ισοφαρίζουν με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Εσπερικουέτα στο 40'. Το γκολ που καθόρισε το τελικό αποτέλεσμα πέτυχε με εξαιρετική ενέργεια στο 88ο λεπτό ο Κολοβός. Η νίκη αυτή φέρνει την εθνική με το ένα πόδι στη φάση των "16" της διοργάνωσης αφού από τους 6 ομίλους των τεσσάρων ομάδων, προκρίνονται και οι τρεις καλύτερες τρίτες.