Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου 2013

TEΛΙΚΟ. ΕΛΛΑΔΑ ΡΩΣΙΑ 80 - 71 ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ

Τελικό: Ελλάδα-Ρωσία 80-71

Η Εθνική με πολύ καλή εμφάνιση για 15' νίκησε την Ρωσία (80-71) και έκανε το «δύο στα δύο» στο Ευρωμπάσκετ της Σλοβενίας. Διάστρεμμα έπαθε ο Βασίλης Σπανούλης επτά λεπτά πριν την λήξη του ματς....
Μόλις απέβαλε το άγχος του πρώτου δεκαλέπτου η εθνική πήρε τον έλεγχο του αγώνα και πέτυχε το «2 στα 2» στο Ευρωμπάσκετ της Σλοβενίας. Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα επικράτησε 80-71 της χάλκινης στο Ευρωμπάσκετ της Λιθουανίας και στους Ολυμπιακούς του Λονδίνου, Ρωσίας, την οποία και υποχρέωσε στη δεύτερη ήττα σε ισάριθμους αγώνες στον Δ' όμιλο.Η εθνική έχει αύριο ρεπό και το Σάββατο (22:00) θα αντιμετωπίσει την Τουρκία, που δεν έχει γευθεί ακόμα τη χαρά της νίκης στη διοργάνωση.Τα δεκάλεπτα: 16-21, 41-34, 62-47, 80-71

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

ΠΕΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΥΒΡΕΙΣ. Παρατηρούμε ακραίες τοποθετήσεις αναγνωστών. ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ δεν θέλουμε να μπαίνουμε στη δύσκολη θέση να μην βάζουμε ΟΛΑ τα σχόλια. Δόξα στο Θεό η Ελληνική γλώσα είναι πλούσια ωστε να μην χρειάζονται ακραίες εκφράσεις.